  • LQW15AN2N3D80D
LQW15AN2N3D80D
advertisement
Manufacturer No:
LQW15AN2N3D80D
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQW15AN2N3D80D
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
LQW15AN2N3D80D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQW15AN2N3D80D
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQW15
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.024W 1.00mmx0.60mm
  • Tolerance
    ±0.5nH
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    2.53A
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    2.3nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    22mOhm Max
  • Max DC Current
    2.53A
  • Frequency - Self Resonant
    15.5GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 250MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Q Factor
    30
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 250 MHZ
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm