  • SRU6018-220Y
SRU6018-220Y
advertisement
Manufacturer No:
SRU6018-220Y
HK JDW NO:
103-SRU6018-220Y
Datasheet:
SRU6018-220Y
Description:
Fixed Inductors 22uH 30% SMD 6018
Step5Bar-code shipping tag
SRU6018-220Y
    Select All
  • Q Factor
    14
  • Case/Size Code
    2626
  • DC Current
    1.2A
  • Height
    1.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.079 2.00mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    2011
  • Series
    SRU6018
  • Size / Dimension
    0.256Lx0.244W 6.50mmx6.20mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    SMD/SMT
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.8mm
  • Current Rating
    1.2A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    190mOhm Max
  • Max DC Current
    1.2A
  • Frequency - Self Resonant
    18MHz
  • Terminal Placement
    ON CIRCLE
  • Q @ Freq
    14 @ 2.52MHz
  • Current - Saturation
    650mA