  • LQW03AW5N6C00D
LQW03AW5N6C00D
advertisement
Manufacturer No:
LQW03AW5N6C00D
HK JDW NO:
535-LQW03AW5N6C00D
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQW03AW5N6C00D
Step5Bar-code shipping tag
LQW03AW5N6C00D
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    LQW03
  • Size / Dimension
    0.021Lx0.016W 0.53mmx0.40mm
  • Tolerance
    ±0.2nH
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Wirewound
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    330mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    330mA
  • Inductance
    5.6nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    330mOhm Max
  • Max DC Current
    330mA
  • Frequency - Self Resonant
    8.3GHz
  • Q @ Freq
    37 @ 900MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Q Factor
    37
  • Height
    400μm
  • Height Seated (Max)
    0.018 0.45mm