  • LQP03TQ6N2H02D
LQP03TQ6N2H02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TQ6N2H02D
HK JDW NO:
535-LQP03TQ6N2H02D
Datasheet:
LQP03TQ6N2H02D
Description:
FIXED IND 6.2NH 300MA 550 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TQ6N2H02D
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Inductance
    6.2nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    550mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    6GHz
  • Q @ Freq
    17 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    17
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.3A
  • Inductance Tolerance
    3%
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm