  • LQP03TQ1N6B02D
LQP03TQ1N6B02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TQ1N6B02D
HK JDW NO:
535-LQP03TQ1N6B02D
Datasheet:
LQP03TQ1N6B02D
Description:
FIXED IND 1.6NH 650MA 100 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TQ1N6B02D
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    650mA
  • Inductance
    1.6nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    100mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    15GHz
  • Q @ Freq
    17 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    17
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.65A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm