  • LQP03TN33NJ02D
LQP03TN33NJ02D
advertisement
Manufacturer No:
LQP03TN33NJ02D
HK JDW NO:
535-LQP03TN33NJ02D
Datasheet:
LQP03TN33NJ02D
Description:
Inductor RF Chip Thin Film 33nH 5% 300MHz 9Q-Factor 120mA 2.95Ohm DCR 0201 Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQP03TN33NJ02D
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    Thick Film
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
    1
  • Depth
    330μm
  • Construction
    Chip
  • Current Rating
    120mA
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    33nH
  • Test Frequency
    300MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.95Ohm Max
  • Max DC Current
    120mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.7GHz
  • Q @ Freq
    9 @ 300MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    9
  • Q Factor
    9
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    120mA
  • Height
    300μm
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm