  • LQP02HQ1N7B02L
LQP02HQ1N7B02L
advertisement
Manufacturer No:
LQP02HQ1N7B02L
HK JDW NO:
535-LQP02HQ1N7B02L
Datasheet:
LQP02HQ1N7B02L
Description:
Quantity:
In Stock : 15067
Step5Bar-code shipping tag
LQP02HQ1N7B02L
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    700mA
  • Inductance
    1.7nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    80mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    10.7GHz
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.7A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.32mm