  • LQM21NNR39K10D
LQM21NNR39K10D
advertisement
Manufacturer No:
LQM21NNR39K10D
HK JDW NO:
535-LQM21NNR39K10D
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LQM21NNR39K10D
Description:
Fixed Inductors 0805 0.39uH 10%
Step5Bar-code shipping tag
LQM21NNR39K10D
    7 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQM21
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    200mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    390nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • DC Resistance (DCR)
    530mOhm Max
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    165MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    25 @ 25MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    25
  • Q Factor
    25
  • DC Current
    200mA
  • Height
    850μm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm