  • LQH5BPN4R7NT0K
LQH5BPN4R7NT0K
advertisement
Manufacturer No:
LQH5BPN4R7NT0K
Manufacturer:
Murata Manufacturing
HK JDW NO:
535-LQH5BPN4R7NT0K
Package:
2020
Datasheet:
LQH5BPN4R7NT0K
Description:
Ind Shielded Wirewound 4.7uH 30% 100KHz Ferrite 3A 2020 Embossed T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQH5BPN4R7NT0K
  • Lifecycle Status
    Production (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Package / Case
    2020
  • Core Material
    Ferrite
  • Tolerance
    30 %
  • Resistance
    69.6 mΩ
  • Max Operating Temperature
    125 °C
  • Min Operating Temperature
    -40 °C
  • Composition
    Wirewound
  • Shielding
    Shielded
  • Depth
    5.2 mm
  • Current Rating
    2 A
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    4.7 µH
  • Test Frequency
    100 kHz
  • DC Current
    2 A
  • RMS Current (Irms)
    2 A
  • Series Resistance
    69.6 mΩ
  • Self Resonant Frequency
    40 MHz
  • Ambient Temperature Range High
    85 °C
  • Saturation Current
    3 A
  • Height
    2.2 mm
  • Length
    5.2 mm