  • LQH5BPN2R2N38L
LQH5BPN2R2N38L
advertisement
Manufacturer No:
LQH5BPN2R2N38L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQH5BPN2R2N38L
Package:
Nonstandard
Datasheet:
LQH5BPN2R2N38L
Description:
FIXED IND 2.2UH 4.3A 16 MOHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
LQH5BPN2R2N38L
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH5
  • Size / Dimension
    0.193Lx0.193W 4.90mmx4.90mm
  • Tolerance
    ±30%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    4.3A
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    0.1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    16mOhm
  • Frequency - Self Resonant
    45MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    5A
  • Rated Current-Max
    4.3A
  • Height Seated (Max)
    0.157 4.00mm