  • LQH43NH180J03L
LQH43NH180J03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43NH180J03L
Manufacturer:
Murata Electronics
HK JDW NO:
535-LQH43NH180J03L
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
LQH43NH180J03L
Description:
Quantity:
In Stock : 585
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LQH43NH180J03L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LQH43
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    365mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    18μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    420mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    17MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    35 @ 1MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    35
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Rated Current-Max
    0.365A
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm