  • LQH43MN471K03L
LQH43MN471K03L
advertisement
Manufacturer No:
LQH43MN471K03L
HK JDW NO:
535-LQH43MN471K03L
Datasheet:
LQH43MN471K03L
Description:
Ind General Purpose Chip Unshielded Wirewound 470uH 10% 1KHz 40Q-Factor Ferrite 80mA 1812 Embossed T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQH43MN471K03L
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed, 7 Inch
    1
  • Depth
    3.4mm
  • Current Rating
    80mA
  • Frequency
    3MHz
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11.8Ohm Max
  • Max DC Current
    80mA
  • Q @ Freq
    40 @ 796kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    40
  • Q Factor
    40
  • DC Current
    80mA
  • Series Resistance
    11.8Ohm
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 796 KHZ
  • Height
    2.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.80mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    WRAPAROUND
  • Weight
    130.010913mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Wirewound
  • Resistance
    11.8Ohm