  • LQG15HS82NJ02D
LQG15HS82NJ02D
advertisement
Manufacturer No:
LQG15HS82NJ02D
HK JDW NO:
535-LQG15HS82NJ02D
Datasheet:
LQG15HS82NJ02D
Description:
Inductor RF Chip Multi-Layer 82nH 5% 100MHz 8Q-Factor Air 150mA 1.2Ohm DCR 0402 Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
LQG15HS82NJ02D
    Select All
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Current Rating (Amps)
    200mA
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
    1
  • Depth
    550μm
  • Current Rating
    150mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    82nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.2Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    700MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Q Factor
    8
  • DC Current
    150mA
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm