  • LQG15HS47NJ02D
LQG15HS47NJ02D
advertisement
Manufacturer No:
LQG15HS47NJ02D
HK JDW NO:
535-LQG15HS47NJ02D
Datasheet:
LQG15HS47NJ02D
Description:
FIXED IND 47NH 300MA 720 MOHM
Step5Bar-code shipping tag
LQG15HS47NJ02D
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    720mOhm Max
  • Max DC Current
    200mA
  • Frequency - Self Resonant
    1GHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Q Factor
    8
  • Inductance Tolerance
    5%
  • DC Current
    200mA
  • Height
    500μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
    Multilayer
  • Resistance
    720mOhm
  • Current Rating (Amps)
    300mA
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
    1
  • Depth
    550μm
  • Current Rating
    200mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    47nH