  • LPS4012-335MLB
LPS4012-335MLB
advertisement
Manufacturer No:
LPS4012-335MLB
HK JDW NO:
3194-LPS4012-335MLB
Package:
Step5Bar-code shipping tag
LPS4012-335MLB
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Series
    LPS4012
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Platinum (Ag/Pd/Pt)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Inductance
    3.3 mH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    65mA
  • Frequency - Self Resonant
    950kHz
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Current - Saturation
    74mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    65Ohm
  • Inductance Tolerance
    20%
  • Inductance-Nom (L)
    3300 µH
  • RMS Current (Irms)
    65mA
  • Height
    1.2mm
  • Length
    4.1mm
  • Width
    4.1mm