  • LP8345ILDX-3.3/NOPB
LP8345ILDX-3.3/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LP8345ILDX-3.3/NOPB
HK JDW NO:
815-LP8345ILDX-3.3/NOPB
Package:
6-WDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
Fixed 0.95mm LP8345 PMIC 6 6-WDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 2225
Step5Bar-code shipping tag
LP8345ILDX-3.3/NOPB
  • Package / Case
    6-WDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Number of Terminations
    6
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    NO LEAD
  • Terminal Pitch
    0.95mm
  • Base Part Number
    LP8345
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Current - Output
    500mA
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Current - Quiescent (Iq)
    50μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.5V @ 500mA
  • PSRR
    55dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    270mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.27V
  • Voltage Tolerance-Max
    3%
  • Length
    3.29mm
  • Height Seated (Max)
    0.8mm
  • Width
    2.92mm