  • LP8345IDT-3.3
LP8345IDT-3.3
advertisement
Manufacturer No:
LP8345IDT-3.3
Manufacturer:
Texas Instruments
HK JDW NO:
815-LP8345IDT-3.3
Package:
Datasheet:
Description:
Fixed 2.285mm PMIC 3
Quantity:
In Stock : 840
Step5Bar-code shipping tag
LP8345IDT-3.3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Number of Pins
    3
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Terminal Pitch
    2.285mm
  • Pin Count
    3
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Number of Outputs
    1
  • Output Type
    Fixed
  • Max Output Current
    500mA
  • Polarity
    Positive
  • Quiescent Current
    50μA
  • Accuracy
    1.5 %
  • Voltage - Output
    3.3V
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Min Input Voltage
    2.7V
  • Max Input Voltage
    10V
  • Length
    6.58mm