  • LP8345IDT-1.8/NOPB
LP8345IDT-1.8/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LP8345IDT-1.8/NOPB
HK JDW NO:
815-LP8345IDT-1.8/NOPB
Package:
TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Datasheet:
Description:
Fixed 2.285mm LP8345 PMIC 3 TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Quantity:
In Stock : 1869
Step5Bar-code shipping tag
LP8345IDT-1.8/NOPB
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Part Status
    Discontinued
  • Number of Terminations
    2
  • Packing Method
    RAIL
  • Terminal Position
    SINGLE
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Terminal Pitch
    2.285mm
  • Base Part Number
    LP8345
  • JESD-30 Code
    R-PSSO-G2
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Current - Output
    500mA
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Input Voltage (Min)
    2.7V
  • Current - Quiescent (Iq)
    50μA
  • PSRR
    55dB (120Hz)
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.5V
  • Voltage Tolerance-Max
    3%
  • Length
    6.58mm
  • Height Seated (Max)
    2.38mm