  • LP5907SNX-3.3/NOPB
LP5907SNX-3.3/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LP5907SNX-3.3/NOPB
HK JDW NO:
815-LP5907SNX-3.3/NOPB
Package:
4-XDFN Exposed Pad
Datasheet:
Description:
Enable Fixed 0.65mm Gold LP5907 PMIC 4-XDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 96100
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LP5907SNX-3.3/NOPB
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
  • Contact Plating
    Gold
  • Package / Case
    4-XDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Pitch
    0.65mm
  • Base Part Number
    LP5907
  • Current - Supply (Max)
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    3.3V
  • Max Output Current
    250mA
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    2.2V
  • Nominal Supply Current
    250μA
  • Quiescent Current
    250μA
  • Accuracy
    2 %
  • Output Voltage 1
    3.3V
  • Number of Regulators
  • Min Input Voltage
    2.2V
  • Voltage Dropout (Max)
    0.25V @ 250mA
  • PSRR
    90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
  • Dropout Voltage
    250mV
  • Dropout Voltage1-Nom
    0.05V
  • Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
    82dB
  • Nominal Output Voltage
    3.3V
  • Output Voltage Accuracy
    2 %
  • Max Junction Temperature (Tj)
    150°C
  • Ambient Temperature Range High
    85°C
  • Height
    400μm
  • Length
    1mm
  • Width
    1mm