  • LP5904TME-1.2/NOPB
LP5904TME-1.2/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LP5904TME-1.2/NOPB
HK JDW NO:
815-LP5904TME-1.2/NOPB
Package:
4-WFBGA, DSBGA
Datasheet:
Description:
Enable Fixed LP5904 PMIC 4-WFBGA, DSBGA
Quantity:
In Stock : 38542
Step5Bar-code shipping tag
LP5904TME-1.2/NOPB
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 6 days ago)
  • Package / Case
    4-WFBGA, DSBGA
  • Number of Pins
    4
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • JESD-609 Code
    e1
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Number of Terminations
    4
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    LP5904
  • Current - Supply (Max)
    230μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    1.2V
    Positive
  • Current - Output
    200mA
  • Quiescent Current
    11μA
  • Output Voltage 1
    1.2V
  • Current - Quiescent (Iq)
    50μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.15V @ 200mA
  • PSRR
    88dB ~ 30dB (100Hz ~ 2Mhz)