  • LP3999ITLX-1.8
LP3999ITLX-1.8
advertisement
Manufacturer No:
LP3999ITLX-1.8
HK JDW NO:
815-LP3999ITLX-1.8
Description:
PMIC 5
Quantity:
In Stock : 64009
Step5Bar-code shipping tag
LP3999ITLX-1.8
  • Number of Pins
    5
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    5
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
    Not Qualified
  • Current - Output
    150mA
  • Quiescent Current
    85μA
  • Voltage - Output
    1.8V
  • Output Voltage 1
    1.8V
  • Input Voltage (Max)
    6V
  • Regulator Type
    FIXED POSITIVE SINGLE OUTPUT LDO REGULATOR
  • Dropout Voltage1-Max
    0.1V
  • Operating Temperature TJ-Min
    -40°C
  • Length
    1.438mm
  • Width
    1.006mm