  • LP3999ITL-1875
LP3999ITL-1875
advertisement
Manufacturer No:
LP3999ITL-1875
HK JDW NO:
815-LP3999ITL-1875
Description:
PMIC
Quantity:
In Stock : 2096
Step5Bar-code shipping tag
LP3999ITL-1875
  • Voltage Tolerance-Max
    4%
  • Adjustability
    FIXED
  • Load Regulation-Max(%)
    0.0112%
  • Line Regulation-Max (%/V)
    0.00469%
  • Operating Temperature TJ-Min
    -40°C
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Packaging
    Cut Tape
  • JESD-609 Code
    e0
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Number of Outputs
    1
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Current - Output
    150mA
  • Voltage - Output
    1.875V
  • Output Voltage 1
    1.875V
  • Dropout Voltage1-Nom
    1V