  • LP3985ITL-3.2
LP3985ITL-3.2
advertisement
Manufacturer No:
LP3985ITL-3.2
HK JDW NO:
815-LP3985ITL-3.2
Package:
Datasheet:
LP3985ITL-3.2
Description:
Fixed PMIC 5
Quantity:
In Stock : 8287
Step5Bar-code shipping tag
LP3985ITL-3.2
    5
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Max Output Current
    150mA
  • Polarity
    Positive
  • Power Dissipation-Max
    244mW
  • Current - Output
    150mA
  • Quiescent Current
    250μA
  • Accuracy
    2 %
  • Voltage - Output
    3.2V
  • Output Voltage 1
    3.2V
  • Min Input Voltage
    2.5V
  • Max Input Voltage
    6V
  • Dropout Voltage
    60mV