  • LMK325AC6107MM-P
LMK325AC6107MM-P
advertisement
Manufacturer No:
LMK325AC6107MM-P
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LMK325AC6107MM-P
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
LMK325AC6107MM-P
Description:
M 100μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 152662
Step5Bar-code shipping tag
LMK325AC6107MM-P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    M
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    100μF
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V