  • LMK212F225ZD-T
LMK212F225ZD-T
advertisement
Manufacturer No:
LMK212F225ZD-T
HK JDW NO:
782-LMK212F225ZD-T
Datasheet:
LMK212F225ZD-T
Description:
M 2.2μF Ceramic Capacitor -20% +80% Y5V F 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -30°C~85°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
LMK212F225ZD-T
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    -20% +80%
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
    Yes
  • Halogen Free
    Halogen Free
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm
  • Thickness
    939.8μm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C