  • LMK063C6104MP-F
LMK063C6104MP-F
advertisement
Manufacturer No:
LMK063C6104MP-F
HK JDW NO:
782-LMK063C6104MP-F
Datasheet:
LMK063C6104MP-F
Description:
M 0.1μF 10V Ceramic Capacitor ±20% X6S 0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm -55°C~105°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0201 (0603 Metric)
Quantity:
In Stock : 6320
Step5Bar-code shipping tag
LMK063C6104MP-F
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X6S
  • Applications
    SMPS Filtering
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Packing Method
    TAPE, PAPER
  • Temperature Characteristics Code
    X6S
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Thickness (Max)
    0.013 0.33mm