  • LM3S5G31-IQC80-A1T
LM3S5G31-IQC80-A1T
advertisement
Manufacturer No:
LM3S5G31-IQC80-A1T
HK JDW NO:
815-LM3S5G31-IQC80-A1T
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
384KB 384K x 8 FLASH ARM® Cortex®-M3 32-Bit Microcontroller Stellaris® ARM® Cortex®-M3S 5000 Series LM3S5G31 100 Pin 80MHz 100-LQFP
Quantity:
In Stock : 15783
Step5Bar-code shipping tag
LM3S5G31-IQC80-A1T
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Number of Pins
    100
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Frequency
    80MHz
  • Base Part Number
    LM3S5G31
  • Interface
    CAN, EBI/EMI, I2C, IrDA, LIN, SPI, UART, USART, USB
  • Memory Size
    384kB
  • Number of I/O
    67
  • RAM Size
    64K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V