  • LM3674MFX-2.8
LM3674MFX-2.8
advertisement
Manufacturer No:
LM3674MFX-2.8
HK JDW NO:
815-LM3674MFX-2.8
Description:
5 Terminals 2.7V 5-Pin LM3674 DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 2MHz Tape & Reel (TR) SC-74A, SOT-753
Quantity:
In Stock : 7696
Step5Bar-code shipping tag
LM3674MFX-2.8
  • Operating Temperature
    -30°C~85°C TA
  • Base Part Number
    LM3674
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    2.8V
  • Max Output Current
    600mA
  • Operating Supply Voltage
    5.5V
  • Voltage - Input (Min)
    2.7V
  • Input Voltage-Nom
    3.6V
  • Quiescent Current
    1mA
  • Frequency - Switching
    2MHz
  • Length
    2.9mm