  • LM3420M5-12.6
LM3420M5-12.6
advertisement
Manufacturer No:
LM3420M5-12.6
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-LM3420M5-12.6
Package:
SOT-23-5
Datasheet:
Description:
1 Channel DUAL Battery Management ICs 12.6V 5 Pins SOT-23-5
Quantity:
In Stock : 2928
Step5Bar-code shipping tag
LM3420M5-12.6
  • Package / Case
    SOT-23-5
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    12.6V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    12.348V
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.22mm
  • Width
    1.6mm