  • LM3420AM5X-4.2
LM3420AM5X-4.2
advertisement
Manufacturer No:
LM3420AM5X-4.2
Manufacturer:
Rochester Electronics
HK JDW NO:
699-LM3420AM5X-4.2
Package:
SOT-23
Datasheet:
Description:
1 Channel DUAL Battery Management ICs 4.2V 5 Pins SOT-23
Quantity:
In Stock : 3354
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LM3420AM5X-4.2
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOT-23
  • Number of Pins
    5
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Number of Functions
    1
  • Supply Voltage
    4.2V
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    4.242V
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Number of Channels
    1
  • Analog IC - Other Type
    POWER SUPPLY SUPPORT CIRCUIT
  • Adjustable Threshold
    YES
  • Length
    2.92mm
  • Height Seated (Max)
    1.22mm
  • Width
    1.6mm