  • LM2677SDX-12/NOPB
LM2677SDX-12/NOPB
advertisement
Manufacturer No:
LM2677SDX-12/NOPB
HK JDW NO:
815-LM2677SDX-12/NOPB
Package:
14-VDFN Exposed Pad
Datasheet:
LM2677SDX-12/NOPB
Description:
14 Terminals 8V 14-Pin LM2677 DC DC Voltage Regulator SWITCHING REGULATOR 1 Outputs 260kHz Tape & Reel (TR) 14-VDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 9254
Step5Bar-code shipping tag
LM2677SDX-12/NOPB
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    14-VDFN Exposed Pad
  • Number of Pins
    14
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    14
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
    DUAL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Base Part Number
    LM2677
  • Output Voltage
    12V
  • Max Output Current
    5A
  • Operating Supply Voltage
    40V
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Quiescent Current
    4.2mA
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    12V
  • Control Mode
    CURRENT-MODE
  • Frequency - Switching
    260kHz
    No
  • Min Output Voltage
    12V
  • Length
    6mm
  • Width
    5mm