  • LM2575T-12/LB03
LM2575T-12/LB03
advertisement
Manufacturer No:
LM2575T-12/LB03
HK JDW NO:
699-LM2575T-12/LB03
Package:
TO-220-5 Formed Leads
Datasheet:
LM2575T-12/LB03
Description:
4V DC DC Voltage Regulator 1 Outputs 52kHz Tube 1A TO-220-5 Formed Leads
Quantity:
In Stock : 5962
Step5Bar-code shipping tag
LM2575T-12/LB03
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    TO-220-5 Formed Leads
  • Supplier Device Package
    TO-220-5
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TJ
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Voltage - Input (Min)
    4V
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    1A
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    12V
  • Frequency - Switching
    52kHz