  • LLA215R71A154MA14L
LLA215R71A154MA14L
advertisement
Manufacturer No:
LLA215R71A154MA14L
HK JDW NO:
535-LLA215R71A154MA14L
Package:
0805
Datasheet:
Description:
150nF 10V Ceramic Capacitor 20% 0805
Quantity:
In Stock : 2167
Step5Bar-code shipping tag
LLA215R71A154MA14L
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    150nF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm