  • LK10051R8M-TV
LK10051R8M-TV
advertisement
Manufacturer No:
LK10051R8M-TV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LK10051R8M-TV
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
LK10051R8M-TV
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LK10051R8M-TV
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LK
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    20mA
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    1.8μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.16Ohm
  • Frequency - Self Resonant
    45MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    20 @ 10MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductance Frequency - Test
    10MHz
  • Rated Current-Max
    0.02A
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm