  • LHLP10TB471K
LHLP10TB471K
advertisement
Manufacturer No:
LHLP10TB471K
HK JDW NO:
782-LHLP10TB471K
Datasheet:
LHLP10TB471K
Step5Bar-code shipping tag
LHLP10TB471K
    Radial, Vertical Cylinder
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    460mA
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Tubular
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    470μH
  • Test Frequency
    0.796MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.3Ohm Max
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Inductance Frequency - Test
    796kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.46A
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm