  • LHLC10TB270K
LHLC10TB270K
advertisement
Manufacturer No:
LHLC10TB270K
HK JDW NO:
782-LHLC10TB270K
Datasheet:
LHLC10TB270K
Step5Bar-code shipping tag
LHLC10TB270K
    Radial, Vertical Cylinder
  • Surface Mount
    NO
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LH, LC Type
  • Size / Dimension
    0.433Dia 11.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.7A
  • Packing Method
    Ammo Pack
    1
  • Construction
    Tubular
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    69mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    7.1MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    60 @ 2.52MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    60
  • Inductance Frequency - Test
    2.52MHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    2.7A
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm