  • LHLC08TB822J
LHLC08TB822J
advertisement
Manufacturer No:
LHLC08TB822J
HK JDW NO:
782-LHLC08TB822J
Datasheet:
LHLC08TB822J
Step5Bar-code shipping tag
LHLC08TB822J
    Radial, Vertical Cylinder
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LH, LC Type
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    130mA
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Tubular
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    8.2mH
  • Test Frequency
    0.252MHz
  • DC Resistance (DCR)
    20Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    600kHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    65 @ 252kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    65
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Rated Current-Max
    0.13A
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm