  • LHLC08TB102J
LHLC08TB102J
advertisement
Manufacturer No:
LHLC08TB102J
HK JDW NO:
782-LHLC08TB102J
Datasheet:
LHLC08TB102J
Step5Bar-code shipping tag
LHLC08TB102J
    Radial, Vertical Cylinder
  • Surface Mount
    NO
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LH, LC Type
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • HTS Code
  • Packing Method
    Ammo Pack
    1
  • Construction
    Tubular
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    5mm
  • Lead Diameter
    0.6 mm
  • Inductance
    1mH
  • Test Frequency
    252kHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.7Ohm Max
  • Max DC Current
    350mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.5MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    55 @ 252kHz
  • Lead/Base Style
    Radial
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm