  • LHL08TB1R0NS
LHL08TB1R0NS
advertisement
Manufacturer No:
LHL08TB1R0NS
HK JDW NO:
782-LHL08TB1R0NS
Datasheet:
LHL08TB1R0NS
Step5Bar-code shipping tag
LHL08TB1R0NS
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±30%
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    4.7A
  • Inductance
    1μH
  • DC Resistance (DCR)
    13mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    76MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 7.96MHz
  • Inductance Frequency - Test
    7.96MHz
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C