  • LHL08TB102JS
LHL08TB102JS
advertisement
Manufacturer No:
LHL08TB102JS
HK JDW NO:
782-LHL08TB102JS
Datasheet:
LHL08TB102JS
Step5Bar-code shipping tag
LHL08TB102JS
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    LH, L Type
  • Size / Dimension
    0.354Dia 9.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    Not Applicable
  • Current Rating (Amps)
    250mA
  • Inductance
    1mH
  • DC Resistance (DCR)
    2.7Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.5MHz
  • Q @ Freq
    55 @ 252kHz
  • Inductance Frequency - Test
    252kHz
  • Height Seated (Max)
    0.374 9.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C