  • LFE2-12SE-7Q208C
LFE2-12SE-7Q208C
advertisement
Manufacturer No:
LFE2-12SE-7Q208C
HK JDW NO:
477-LFE2-12SE-7Q208C
Package:
208-BFQFP
Datasheet:
LFE2-12SE-7Q208C
Description:
1.2V V 4.1mm mm 30.6kB B FPGAs ECP2 Series 208-BFQFP 0.5mm mm 208
Quantity:
In Stock : 4595
Step5Bar-code shipping tag
LFE2-12SE-7Q208C
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    LFE2-12
  • Pin Count
    208
  • Number of Outputs
    131
  • Operating Supply Voltage
    1.2V
  • Number of I/O
    131
  • Total RAM Bits
    226304
  • Max Frequency
    320MHz
  • Number of LABs/CLBs
  • Combinatorial Delay of a CLB-Max
    0.304 ns
  • Length
    28mm
  • Height Seated (Max)
    4.1mm
  • Width
    28mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
  • Package / Case
    208-BFQFP
  • Number of Pins
    208
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn85Pb15)
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.26V