  • LFE2-12SE-6F484I
LFE2-12SE-6F484I
advertisement
Manufacturer No:
LFE2-12SE-6F484I
HK JDW NO:
477-LFE2-12SE-6F484I
Package:
484-BBGA
Datasheet:
LFE2-12SE-6F484I
Description:
1.2V V 2.6mm mm 30.6kB B FPGAs ECP2 Series 484-BBGA 1mm mm 484
Quantity:
In Stock : 1101
Step5Bar-code shipping tag
LFE2-12SE-6F484I
  • Length
    23mm
  • Height Seated (Max)
    2.6mm
  • Width
    23mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
  • Package / Case
    484-BBGA
  • Number of Pins
    484
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C TJ
  • Published
    2012
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    484
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.26V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    1mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Base Part Number
    LFE2-12
  • Pin Count
  • Number of Outputs
    297
  • Operating Supply Voltage
    1.2V
  • Number of I/O
    297
  • Max Frequency
    320MHz