  • LFE2-12E-7F484C
LFE2-12E-7F484C
advertisement
Manufacturer No:
LFE2-12E-7F484C
HK JDW NO:
477-LFE2-12E-7F484C
Package:
484-BBGA
Datasheet:
LFE2-12E-7F484C
Description:
1.2V V 2.6mm mm 30.6kB B FPGAs ECP2 Series 484-BBGA 1mm mm 484
Quantity:
In Stock : 4624
Step5Bar-code shipping tag
LFE2-12E-7F484C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Outputs
    297
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Operating Supply Voltage
    1.2V
  • Memory Size
    30.6kB
  • Number of I/O
    297
  • RAM Size
    27.6kB
  • Programmable Logic Type
    FIELD PROGRAMMABLE GATE ARRAY
  • Number of Logic Elements/Cells
    12000
  • Total RAM Bits
    226304
  • Max Frequency
    420MHz
  • Number of LABs/CLBs
  • Combinatorial Delay of a CLB-Max
    0.304 ns
  • Length
    23mm
  • Height Seated (Max)
    2.6mm
  • Width
    23mm
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    484-BBGA
  • Number of Pins
    484
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TJ
  • Packaging
    Tray
  • Series
    ECP2
  • Published
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    484
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn63Pb37)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Field Programmable Gate Arrays
  • Voltage - Supply
    1.14V~1.26V
  • Terminal Position
    BOTTOM
  • Terminal Form
    BALL
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    225
  • Supply Voltage
    1.2V
  • Terminal Pitch
    1mm