  • LELEM2520T1R8J
LELEM2520T1R8J
advertisement
Manufacturer No:
LELEM2520T1R8J
Manufacturer:
TAIYO YUDEN
HK JDW NO:
782-LELEM2520T1R8J
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LELEM2520T1R8J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Tolerance
    5%
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.45Ohm
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    2520
  • Rated Current-Max
    0.21A
  • Inductance-Nom (L)
    1.8 µH
  • Special Feature
    DCR IS MEASURED AT 30% TOLERANCE
  • Self Resonant Frequency
    100MHz