  • LD051A102FAB2A
LD051A102FAB2A
advertisement
Manufacturer No:
LD051A102FAB2A
HK JDW NO:
66-LD051A102FAB2A
Description:
1nF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 4531
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
LD051A102FAB2A
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, Paper, 7 Inch
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    940μm
  • Length
    2.01mm
  • Width
    1.25mm