  • LCA75S-48
LCA75S-48
advertisement
Manufacturer No:
LCA75S-48
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-LCA75S-48
Package:
Module
Datasheet:
LCA75S-48
Description:
Switching Power Supplies AC/DC PS(Open frame)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LCA75S-48
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to LCA75S-48.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Weight
    300g
  • Published
    2006
  • Series
    LCA (75W)
  • Part Status
    Last Time Buy
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    60°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Power Rating
    76.8W
  • Depth
    30mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    84 %
  • Output Voltage
    48V
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Output Current
    1.6A
  • Output Power
    76.8W
  • Current - Output 1
    1.6A
  • Isolation Voltage
    2kV
  • Height
    23mm
  • Length
    195mm
  • Width
    50mm