  • LB2012T4R7MV
LB2012T4R7MV
advertisement
Manufacturer No:
LB2012T4R7MV
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LB2012T4R7MV
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
LB2012T4R7MV
Description:
Quantity:
In Stock : 41150
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LB2012T4R7MV
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Current Rating
    190mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    7.96MHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm
  • Max DC Current
    190mA
  • Frequency - Self Resonant
    45MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Height
    1.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    LB
  • Published
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%