  • LAN02TA181J
LAN02TA181J
advertisement
Manufacturer No:
LAN02TA181J
HK JDW NO:
782-LAN02TA181J
Datasheet:
LAN02TA181J
Step5Bar-code shipping tag
LAN02TA181J
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Shape/Size Description
    TUBULAR PACKAGE
  • Core Material
    FERRITE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Tray
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.142L 2.40mmx3.60mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Packing Method
    Ammo Pack
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Cylindrical
  • Current Rating
    80mA
  • Lead Diameter
    0.45 mm
  • Inductance
    180μH
  • Test Frequency
    796kHz
  • DC Resistance (DCR)
    11.5Ohm Max
  • Max DC Current
    80mA
  • Frequency - Self Resonant
    5.4MHz
  • Inductor Application
    HIGH CURRENT INDUCTOR
  • Q @ Freq
    50 @ 796kHz