  • LAL02NA390K
LAL02NA390K
advertisement
Manufacturer No:
LAL02NA390K
Manufacturer:
Taiyo Yuden
HK JDW NO:
782-LAL02NA390K
Package:
Axial
Datasheet:
LAL02NA390K
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
LAL02NA390K
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LA, L Type
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.091Diax0.134L 2.30mmx3.40mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    74mA
  • Inductance
    39μH
  • Test Frequency
    2.52MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.2Ohm Max
  • Max DC Current
    74mA
  • Frequency - Self Resonant
    13MHz
  • Q @ Freq
    40 @ 2.52MHz
  • Q Factor
    40
  • Diameter
    2.3mm