  • L6R120DM-150-C8
L6R120DM-150-C8
advertisement
Manufacturer No:
L6R120DM-150-C8
HK JDW NO:
801-L6R120DM-150-C8
Package:
Datasheet:
L6R120DM-150-C8
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 120W
Step5Bar-code shipping tag
L6R120DM-150-C8
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    Tri-Mag®, L6R120DM (120W)
  • Size / Dimension
    6.50Lx2.60W x 1.54 H 165.0mmx66.0mmx39.0mm
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    120W
  • Efficiency
    Level VI
  • Current - Output (Max)
    8A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    15V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    DIN, 4 Pin
  • No Load Power Consumption
    150mW Max